Kapitola I - CÍL

10.10.2012 22:27
Kapitola I - CÍL

 

 

Dnes si promluvíme o magickém slovíčku: CÍL

 

    Je mi dvacet jedna let a zhubnout jsem se snažil snad rovnou polovinu let bez trvalejších výsledků… až do teď!

 

    Příběh z dětství…

    Pamatuju si, že mi bylo čtrnáct a zhubnul jsem. Držel jsem drastickou dietu – byl jsem snad jen o jedné polívce denně, běhal jsem a zhubnul přes léto - 15 kilo (Ne, to opravdu není zdravé!). Byl to neuvěřitelný úspěch a byl jsem opravdu nadšen. Těšil jsem se do školy, až se pěkně předvedu a ukážu všem, že jsem to konečně dokázal! A opravdu to tak i bylo, spousta mých kamarádů, známých a lidí co se zdržovali v mém okolí, zcela žasli nad mou proměnou. Slyšel jsem konečně krásné věty jako "Ty jsi zhubnul, tobě to sluší! Apod." A já byl v sedmém nebi. Nechal jsem se ukolébat sladkým pocitem hubeného stavu a pomalu začal jíst, tloustnout, jíst a tloustnout. Ano… a po několika měsících jsem byl zase na začátku a měl ještě o pár kilo navíc.

 

Teď si říkáte, tak to se stalo úplně všem!

    A ano, věřím tomu, že všichni, co tu čtete, jste se tím prošli. Máte však stále chuť s tím bojovat a udělat proto něco? Věřte si a nevzdávejte se naděje. Říkejte si, já to zvládnu!  zhubnu! Znova začnu a tentokrát, už nepolevím, nakonec budu mít vysněné tělo! Pokud to tak cítíte tak to je dobře, máte motivaci - což je polovina úspěchu k zhubnutí. Silná motivace je dalším klíčem k dosáhnutí cíle, ale o tom v příští kapitole.

    Napadla Vás někdy otázka: Jak bych vypadal, kdybych to před rokem nevzdal a pokračoval dál v hubnutí a již neztloustl? Mě asi milionkrát, protože co vím, dietu jsem držel, každý rok. Začátek byl vždy buď po Silvestru anebo po mých narozeninách. Příběh však končil stejně… bezvýsledněMěl jsem neurčitý cíl a to zhubnout. Díval jsem se na hubený kluky a záviděl jim. Byli úspěšnější než já mezi děvčaty, byli sebevědomější, byli lidem otevřenější a já žil ve svých komplexech a jen přemýšlel o tom, že jsem tlustej. Zapomeňte na to a nelitujte se! Probuďte v sobě ducha odhodlání a začněte s tím konečně něco dělat a to hned teď!

 

Ať je pro Vás motivace jakákoliv: zdraví, krása, spokojenost se sebe samým nebo jiná, základ je stejný a to výzva k dosáhnuti cíle! Řekněme, že vážíte rovných 120 kilo při vzrůstu 180cm a jste znechucený! Dejte si určitý cíl váhy, se kterou byste byli naopak spokojený. Cíl vám dodá potřebnou motivaci k zhubnutí. Dáte povel do vesmíru, že jste připraveni věci změnit. Nechtějte ty změny ihned, nic nejde dokázat během vteřiny, ale s velkým cílem a motivací jde dokázat vše, po čem budete toužit. Otevřete Word nebo si vezměte papír a opište si text níže:

 

CÍL

 

Já .... narozen.... prohlašuji, že ode dne (tohoto dne - nač odkládat) dostihnu svého cíle, který je… Kg. Vím, že to zvládnu a nepolevím, dokud nesplním svůj slib. Budu si každý den představovat, jak jsem hubený a jak se konečně nestydím za své tělo! Slibuji, že každý den si to budu přečítat a připomínat si svůj vysněný cíl, abych dopomohl svému vnitřnímu já k přesvědčení, že to zvládnu!

 

Napište si to na papír nebo zkopírujte do počítače, vyplňte a vytiskněte. Pod to se podepište a vyvěste si to na místo, kde to nejlépe uvidíte. Je velice důležité to nepodceňovat. Váš cíl a odhodlání ho dosáhnout Vám velice pomůže sama sebe přesvědčit, že to dokážete! Vždy když Vás napadne to vzdát, podívejte se na svůj cíl a vzpomeňte si, že jste si něco slíbili a stanovili! Nevzdávejte to! Dokáže to úplně každý, jen mít správný odhodlání! Vytrénujte svého ducha natolik, aby uvěřil, že to dokážete, tím, že si svůj cíl budete denně připomínat! Předsavte si sportovce, který by neměl cíl například: vyhrát olympiádu, být úspěšný, slavný. Proč by trénoval? Nebo jeli byste do práce, ale vzpomněli si, že nevíte kde to vlastně je. Nemáte-li svůj cíl, do práce zkrátka nikdy nedojedete! Neodkládejte to na později a sepište si svůj cíl - teď hned!

Diskusní téma: Kapitola I - CÍL

fb

Alca | 20.03.2013

tak ted nevim..napsala jsem koment tady na strance na fb a nikde ho ted nevidim... jsem z toho tumpachova hihihihihihihi

jupiiiii

Alca | 20.03.2013

Moc dekuji za nakopnuti...to jsem opravdu potrebovala !!! Pocit mam z prvni stranky takovy, ze to taky dokazu!!!!! Taham s sebou 15 kg navic..ale vzhledem k memu veku nechci vrasky a vypadat hubene...takze mam cil 10 kg!!! To budu vypadat uzasne !!!! :-)

chci taky zhubnout

Iva | 29.01.2013

Ahoj Toly můj cíl je, během jara zhubnout z nynejsích 65kg alespon na 55kg, měřím 150cm a moje bmi je skoro 30!!!! Když koukám na fotky, kde jsem vážila 47kg, chce se mi brečet :-(. Nikdy jsem nebyla tak odhodlaná jako ted :D tak jdu do toho!!!! :D

Re: chci taky zhubnout

Toly | 03.02.2013

Ahoj Ivo,

držím palce s Tvým plánem. S odhodláním a cílem zajisté dosáhneš svých představ. ;)

Musim začít něco dělat

Nikola Pencová | 20.11.2012

Toliku gratuluju ti ... Určitě si pamatuješ, že sem nebyla zrovna extra tlustá...Kdyby si mě viděl teďka?... Mám skoro 90 kilo... A to měřim 180... Potřebovala bych takovejch 65... Přijde mi to moc, ale musim to dát... Snad mi ta tvoje stránka pomůže...;)

Re: Musim začít něco dělat

Toly | 06.12.2012

Ahoj Nikolo,

nikdy není pozdě začít. Pokud Ti má stránka nepomůže to shodit nevadí. Hlavní je, aby Tě nakopla něco dělat. Dala první důležitý impuls. Mé stránky nejsou zlatá pravidla, ale jen můj příběh. Pokud však zároveň může i pomoci, budu velice rád! Ať se ti daří!

Gratuluji

Barush | 03.11.2012

Musím se se závistí přidat ke gratulacím.Taky se už delší dobu snažím zhubnout,ale zatím bezúspěšně.Od zítřka to zkusím stejně jako vy.Měřím 160 cm a vážím 66 kg,ráda bych měla tak 50 kg,tak snad to zvládnu.

Re: Gratuluji

Toly | 07.11.2012

Ahoj a srdečně vítej v klubu. :-)

Žádná slova "snad" nechci slyšet, ono to vážně jde. Je to jen o motivaci. Zvládneš to hravě, uvidíš. A po nějaké době se nad tím nebudeš ani zamýšlet. Informuj mě prosím jak Ti to jde. Toly

Taky se přidávám

Andruš | 23.10.2012

Ahoj, dnes jsem šťastnou náhodou našla Tvoje stránky a i když jsem zatím přečetla jenom první kapitolu, překvapilo mě, jak hezky je to napsané. Moc gratuluji ke shozeným kilogramům a zatím jenom závidím. Doufám, že za pár týdnů se taky pochlubím nějakým tím kilem dole...
Po porodu mi zůstalo asi 15 kg, takže doufám, že s pomocí Tvých stránek s nima konečně zatočím :-)
Cíl mám asi tak 64 - vlastně opravdový cíl je, znovu se narvat do té spousty oblečení, které mi zatím jenom visí v šatně a čeká....

Re: Taky se přidávám

Toly | 24.10.2012

Ahoj, vítám Tě a moc děkuji za pochvalu. Budu věřit, že tento text Ti pomůže a sklidíš úspěch. Informuj mě, jak ti to jde. Ať se daří. Toly

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek