Prostor pro Vaše příběhy

    Věřím, že se najde mezi námi lidi, kteří dosáhli stejného i lepšího výsledků než-li já. Sepište svůj příběh, pošlete mi ho na e-mail (a.kopshin@gmail.com) přidejte své fotky před i po zhubnutí a dodejte lidem odvahu to zkusit a dotáhnout do konce! Váš příběh zveřejním tady v této sekci.  

    Každý může změnit svou postavu, jen chtít a nepolevit! Pevně věřím, že se časem najdou lidi, kteří pošlou svůj příběh o zhubnutí a uvedou v dopisu, že jim pomohl zrovna tento web.

Toly, 12.10.2012

Diskusní téma: Vaše příběhy

Životní příběh - motivace

ziskejtelo | 04.12.2015

Jméno a přijmení: Jan Burger
Věk: 43 let
Email: info@ziskejtelo.czŽivotní příběh:

Jak jste si již přečetli mi je 43 let. Mám dvě děti, syna Dominika (18 let) a dceru Sáru (12 let). Svůj příběh, chci sdílet hlavně s těmi, kterým se při pohledu do zrcadla často vkrádá do úst myšlenka „no asi bych měl se svoji postavou začít něco dělat“
Tak nějak podobně vše začalo i u mne. Ale popořádku. Sportu jsem se věnoval již od šesti let, kdy jsem začal hrát lední hokej. To mi vydrželo dlouhých 14 let. Součástí přípravy hokejistů je samozřejmě i posilovna. Tam byl také vlastně můj první kontakt se skutečnými činkami. K přípravě na sezónu jsme provozovali i jiné sporty vhodné k přípravě hokejistů. Byli jsme součástí tréninkového centra mládeže v Kladně, kde příprava probíhala v té době na vcelku profesionální úrovni.
Po skončení „mé hokejové kariery“ jsem se věnoval rekreačně sportům, jako byl fotbal, tenis, kolo a podobně.
Po několika letech se začaly ozývat staré zranění z hokeje a kopané. A věřte, že jich není málo; zlomený krček v rameni, přetržený vaz v koleni, zlomený kotník a pár vyražených zubů. Navíc váha vlivem mého životního stylu letěla vzhůru.
V tu chvíli jsem stál před rozhodnutím „ chceš to změnit?“ Odpověď byla jasná – jdu do toho.
Pravidelně jsem začal jezdit na kole, hrát tenis, fotbal a dělat možné i nemožné. Držel jsem snad všechny diety včetně těch nejdrastictějších. A výsledek?, téměř žádný. Možná ubylo trochu tuku, ale hlavně se mi ztrácel i zbytek svalů na těle a každý neúspěch se podepsal ve formě jo-jo efektu.
Prostě jsem neviděl toho chlapa, kterým jsem chtěl být. „Co dál?“ říkám synovi a ten suše konstatoval, tati nebreč a začni na sobě makat! OK souhlasil jsem. On byl totiž pro mne ta skutečná motivace. Proč? To si můžete přečíst v jeho příběhu.
No a tak jsme začali makat. Pravidelné návštěvy posilovny, studovaní odborných článků, plánování svých tréninků, zapisování hodnot stravy a tak dále.
V tomto cyklu jsme vyzkoušeli a otestovali mnoho doporučení k tréninku a stravě a nakonec jsme náš tréninkový plán se stravováním dovedli do stavu, kdy jsme viděli skutečný progres. Cílem byla změna a ta se nám v průběhu procesu daří. Mohu Vám potvrdit, že se to projeví i na Vaší psychické pohodě.
Teď pojďme k našemu webu. Nechceme se vymezovat názorem, že ten naš je jediný správný a radit již vyspělým bodybuilderům, to určitě ne, to necháme na nich, protože oni také dobře vědí, jak je cesta lepšímu tělu dlouhá a svůj režim si musí přizpůsobit na základě svých zkušeností a naplánovaných cílů.
My ukazujeme jednu z mnoha úrovní přístupu ke změně svého já a splnění vysněného cíle. Vytvořili stránky pro komunitu lidí, kteří chtějí začít a posunout se dál byť jen shozením pár kil nebo zpevnit svou postavu. A proto Vám rádi pomůžeme nastartovat proces změny ve Vašem životě a přiblížit se k Vašemu cíli. Bohužel nic není zadarmo, vše je vykoupeno nějakou cenou, ať už si vybete nabírání svalové hmoty nebo úpravu váhy. Jaká je cena za lepší tělo? Je to jednoduché, změna životního stylu ve stravování a tvrdá dřina s odříkáním v posilovně.
Každý z nás je individualita jak mentální tak i fyzická. Proto pokud jednou začnete a projdete si určitým obdobím přípravy tak sami zjistíte, že tělo vám dokáže říct své potřeby a vy ho dokonale poznáte. Jako bonus je navíc poznání, že jste vlastně sochařem svého těla. Cvičení v posilovně nebo fitku nabaví každého, proto je základem každého začátku stanovení cíle – strava a věřte, že lepší postavu lze vytvořit i bez pravidelné návštěvy posilovny.
Upozorňuji, že neexistuje žádná univerzální výživa ani univerzální cvičení pro všechny. Je velice důležité sledovat svoje pokroky a evidovat je. Hlavně ve vztahu k makroživinám. Jednoduše tedy poměr bílkovin, sacharidů a tuků, celkového kalorického příjmu a výdeje. Evidence těchto výpočtů je alfou a omegou úspěchu.
Pamatujte vždy je důležité, že to musíme chtít Vy sami.
Pojďme tedy spolu komunikovat bez přetvářky, rádi pomůžeme i těm, kteří se nebudou stydět položit nám otázky narovinu. Sdělte, jaké máte plány, cíle a my se pokusíme dát Vám v rámci našich načerpaných zkušenosti základní návod a motivaci ke splnění Vašich představ.

S pozdravem Jan Burger

Vytrvejte!

Veronika | 29.08.2013

Ahojte! Musím se podělit o to, jak se snažím zhubnout a jak to hezky jde. Na tento portál jsem narazila před nedávnem, dala si cíl, motivaci, sepsala vztek... ale jako vždy, jsem po několika dnech polevila a za chvíli byla tam, kde jsem byla... ne že bych se tedy někdy někam dopracovala. Jednoho dne jsem si ale řekla dost a ono mi to prostě do toho mozku nějak samo doteklo. Začala jsem snídat, nejím pečivo, nejím jinou přílohu k masu než rýži a když mám hlad, zajím to ovocem, nebo se nějak zaměstnám. No a když mám možnost se hýbat, třeba nepoužít auto a doběhnout si někam pěšky, tak toho hned využiji a udělám si čárku. Na psychiku a vůli to má dobrý vliv. Chce to vydržet prvních pár dní a pak to jde samo. Takže jak píše Toly - nemyslet na to, že hubnete, prostě jenom nebudeme žrát a začneme jíst... Za 14 dní mám dole 3kg a cítím se bezvadně. Hlavně se už necítím jako otrok jídla, mám ho pod kontrolou a teď jsem já kdo určuje, co budu jíst. Dříve mě chutě doslova ovládaly. Díky za tenhle web, hodně k mému odhodlání přispěl. Takže pro všechny - vydržte, než se dostaví první úspěch... to je dostatečně velká motivace nepřestávat. A co je pár týdnů, či měsíců, kdy se naučíte "normálně" jíst a nežrat, oproti celému životu....

jsem tlustá

Ewiik | 24.06.2013

AHoj, Je mi 13, měřím 169cm a vážím 71,9 kilo..:/, Často zatahuji břicho a jsem tak klidně celou dobu někde ve společnosti.. Chtela bych moc zhubnout abych se nebála chodit do plavek, nebo se převlíkat před holkama v šatně... Nemužu si dovolit nějaké prášky na hubnutí a podle mě to neprospívá tělu...Ráda tancuji, ale také mám ráda jídlo... Jestli by jste mi někdo mohl pomoci byla bych vděčná kdyžtak pište na e-mail eva.mes@seznam.cz :)

Zpevnění

Lucie | 22.05.2013

Já jsem dřív moc nesportovala ani necvičila a hlavně já miluju sladký! :D Nebyla jsem tlustá, vždy jsem měla váhu v normálu až spíš k podváze, ale i tak jsem si všimla, že se to do bříška a do stehen shromažďuje. Začla jsem chodit do posilovny jednou týdně, nekupuji si sama žádné sladké, zrušila jsem si šalinkartu na MHD a všude po městě a do školy tedy chodím pěšky, po večerech cvičím podle aplikace v telefonu (Caynax na android), přestala jsem jíst večer a přejídat se a začla snídat - aspoň něco malého a když mi někdo z přátel nabízí něco sladkého nebo kalorického odmítám. Samozřejmě někdy zhřeším a přecpu se nečím fakt dobrým nebo sladkým! :-))) Třeba teď :D Bříško i boky mám krásně tvrdé a ploché a nohy a zadeček taky. Je to super pocit :-) Hlavně to chce umět se přemluvit a mít silnou vůli a trpělivost :-)

Přidat nový příspěvek